Zarábanie na internete

Sú ľudia, ktorý vedia ako ho využívať správne. Napríklad tu patria blogery, ktorý pridávajú príspevky zo svojho života. Skvelým spôsobom zárobku v poslednom čase je aj instagram. Najmä známe osobnosti ho využívajú na sprostredkovanie reklamy.

facebook

Osobne s tým veľmi nesúhlasím a mám s tým problém. Ľudia sledujú tieto osobnosti preto lebo sa im páči ako spievajú, či hrajú v seriáloch alebo sú nejakým iným spôsobom známy. Oni to však zneužívajú a propagujú tam výrobky spoločností, ktorá im za to zaplatí. Takto možno dôveryhodný ľudia, ktorý chcú sledovať človeka a jeho úspechy naletia reklame a výrobky si zakúpia. Príde mi to veľmi neprofesionálne a nepekné.

Sú tu aj ľudia, ktorý sa sami vypracovali a získali si množstvo „sledovateľov“ na tejto sociálnej sieti. Väčšinou sú to ženy, ktoré sú veľmi pekné a príťažlivé a vedia sa dobre obliekať. Spoločnosti si všimnú, že majú množstvo ľudí, ktorý ich sledujú a preto to využijú a ponúknu im propagáciu výrobkov za finančnú odmenu. Zárobok je to síce dobrý, no taktiež to osobne neuznávam a takýchto ľudí ani nesledujem. Také niečo by som nikdy robiť nechcela. Nepríde mi to ako vhodná práca a spôsob zárobku. To už ale musí posúdiť každý sám. Je to len môj názor.

média

Celkovo nechápem keď nejaká známa osobnosť povie, že sa bude živiť iba instagramom a pridávaním fotografií. Príde mi to úplne nezmyselné pridávať umelo vytvorené fotografie. Ľudia majú potom pocit, že takto vyzerá ich bežný život. Keď však nerobia nič iné počas dňa len pripravujú vhodné oblečenie a miesto na fotografiu. Je jasné, že vyzerajú „dokonalo“. Oveľa viac oceňujem reálne fotografie zo života. Títo ľudia trávia dni iba zdokonaľovaním svojho výzoru a návštevou rôznych procedúr. Viete si predstaviť zmysel svojho života v tom, že sa snažíte vyzerať úžasne len preto aby ste pridávali fotografie na sociálnu sieť? Ja rozhodne nie.