Útulnosť nadovšetko

Zariaďovanie izby pre vašu malú ratolesť je jedna z najdôležitejších vecí, ktorú v jeho živote vytvárate. Možno si to teraz neuvedomujete, ale skutočne je to tak. Všetko, čo bude v jeho živote dôležité bude riešiť práve vo svojej izbe. Bude to jeho útočisko pred starosťami, bude v nej plakať a smiať sa. Jednoducho v nej bude riešiť takmer každú jednu vec, čo ho v jeho živote postretne. Práve preto by malo byť zariadenie v jeho izbe obrazom niečoho útulného.

Predtým, než sa vaše bábätko narodí, riešite naozaj veľké množstvo vecí. Riešite kočík, plienky, postieľku, všetko možné aj nemožné. Na to, že niekedy bude potrebovať aj vlastnú izbu si ani len nespomeniete a je to pochopiteľné. Vravíte si, že na to máte ešte čas. No ani sa nenazdáte a zrazu ten čas zmizne. Ani nebudete vedieť ako. Všetko budete riešiť narýchlo a na poslednú chvíľu, a to je to najhoršie, čo môžete urobiť. V takých situáciách potom reagujete veľmi zbrklo a nedávate pozor na nič, čo by mohlo byť dôležité. Niektoré maličkosti nemôžete zanedbávať.

Viete, kde vaši nezbedníci trávia najviac času? Nemyslíme žiadnu izbu, myslíme konkrétne miesto. Najviac času trávia na podlahe.

Kočka na koberci

Naozaj. Videli ste ich niekedy hrať sa niekde inde ako tam? Z toho vyplýva, že jedna z najdôležitejších vecí, na ktorú musíte myslieť sú detské koberce. Práve vďaka nim sa nebude musieť váš malý poklad hrať na holej zemi. Ak niečo musíte dať do jeho izby a musíte tomu prikladať dôležitosť, je to práve toto, akokoľvek absurdne to znie. Kým totižto nemáte podlahové kúrenie, nemôžete si byť nikdy ničím istý.

Modré pero

Ak aj to podlahové kúrenie máte, mali by ste ho zabezpečiť už len preto, ako výborne zapĺňa priestor. Nič nedosiahne efekt útulnej izby tak veľmi ako pokrývka zeme. Aby toho nebolo málo, vaša ratolesť si môže vybrať z rôznych vzorov a motívov. To je lákavé, no nie?