Snowboarding ako obľúbená jazda žien


Budete sa diviť, ale nielen muži sú aktérmi takého zimného športu ako je snowboarding. Aj ženy našli v tomto adrenalíne záľubu a sú doslova kráľovnami zjazdoviek. Stačí spomenúť populárne slovenské športovkyne Klaudiu Medlovú alebo Bašu Števuľovú, ktoré sú na snowboarde vo vlastnej koži.
Všetkému predchádza nielen tvrdý tréning, ale hlavne poriadne vybavenie. Bez neho by ste asi ťažko mohli trénovať a na snowboarde jazdiť. A ani v prípade žien nejde pri vybavení len o estetický dojem, ale hlavne o kvalitu.

snow

Pri výbere snowboardu, ktorý vás okúzli cez je okrem pohlavia dôležitá tiež vaša výška, hmotnosť i veľkosť chodidla.
Aj štýl jazdy rozhoduje o tom, aký snowboard si nakoniec vyberiete, pretože niekto chce jazdiť len rekreačne a niekto chce skúsiť aj rôzne kúsky v podobe skokov a akrobacie.

V každom prípade záleží aj na vašom pohlaví. V prípade výberu pre dámy sú snowboardy charakteristické tým, že sú menej tvrdé a viazanie na nich má menšie rozpätie. V praxi to znamená, že závity na uchytenie viazania sú oproti tým pánskym bližšie k stredu a celkovo sú dámske snowboardy užšie.
A v neposlednej rade sa líšia aj celkovým designom, pri ktorom prevládajú nežné farby a vzory.

Okrem kvalitného snowboardu nešetrite ani na výbere obuvi, ktorá má pri snowboardingu najdôležitejšiu funkciu. Prenáša totiž všetku energiu na dosku, aby ste ju nasledovne mohli ovládať. Musí byť pre vás pohodlná a splňovať všetky požiadavky od správnej veľkosti až po komfort, napríklad v podobe dvoch dielov.
A nejde zabudnúť ani na také detaily ako prilby, okuliare, čapice, kukly, rukavice i chrániče. Zaistíte si tak toľko dôležitú bezpečnosť a ochranu vášho zdravia.

radost ze sněhu

V každom správnom a profesionálne vedenom obchode by vám mali dôkladne poradiť s výberom a naviesť správnym smerom. Jedine s vybavením, ktoré je prispôsobené http://www.harting.sk/produktove-centrum/riesenia-prisposobene-poziadavkam-zakaznikov/ vám a vašim potrebám budete môcť na svahu ukázať čo sa vo vás naozaj skrýva.