Sklenené dvere presne podľa vašich predstáv

Premýšľate nad tým, že by ste svoj príbytok ozvláštnili o netradičný prvok, akým sú sklenené dvere? Toto rozhodnutie vám môžeme iba schváliť. Takýto prvok sa hodí do každého interiéru, a to v prípade domácností, kancelárií, či iných obchodných priestorov. Môžete ich využiť ako v interiéri, tak exteriéri, teda ako vchodové dvere. V druhom spomínanom prípade, by ste si mali dopredu zvážiť niekoľko dôležitých faktorov.

zničené dveře
Pokiaľ uvažujete nad touto možnosťou, je potrebné zvážiť viacero faktorov. Ako prvá vec, vám pravdepodobne napadne ochrana vášho príbytku. To však nemusíte vôbec riešiť. Sklenené dvere sú vyrábané zo špeciálneho bezpečnostného skla. V tomto prípade hovoríme o takzvanom kalenom skle. Ešte bezpečnejšie je kaleno-lepené sklo. Klasické kúsky majú hrúbku okolo ôsmych milimetrov. to sa vám síce môže zdať málo, no v skutočnosti nemusíte mať žiadne obavy.

Ďalším dôležitým faktorom je súkromie.Cez sklo je samozrejme všetko vidieť. To sa dá vyriešiť taktiež. Prvou možnosťou je špeciálne pieskovanie, ktorým dvere zmatnejú. Na výber máte taktiež grafické fólie, alebo tlač. Väčšina firiem svojim zákazníkom ponúka možnosť, že vám takto sklo upravia na ktorýchkoľvek kúskoch v ich ponuke.
dveře na zahradu

Určite vás zaujíma aj samotný priebeh inštalácie takýchto dverí.V podstate sa od tých klasických v ničom nelíšia. V niektorých prípadoch je však potrebné znížiť strop. Na tento účel sa zvykne používať sadrokartón. Druhou vecou, ktorú budete možno musieť riešiť je zárubňa. Ak sa totiž nebude dať vymeniť, budete musieť použiť špeciálnu závesnú zárubňu.
Určite je dobré, ak si ešte pred výberom konkrétneho kúsku k sebe zavoláte odborníkov z firmy, ktorá bude dvere inštalovať. Tí si všetko prezrú a zhodnotia aké stavebné úpravy budú potrebné. Tak predídete zbytočným komplikáciám a taktiež budete mať lepšiu predstavu o celkovej sume, ktorú budete potrebovať.