Facebook – aplikácie, ktoré ste možno doteraz nepoužívali

Bez toho, že si to obyčajný užívateľ tejto sociálnej siete uvedomuje, vývojári stále zlepšujú funkcie. Radi by sme vám týmto článkom pomohli hlbšie preniknúť do najväčšej sociálnej siete na svete (1,49 miliardy používateľov). Ponúkame vám preto najužitočnejšie, ale menej známe funkcie.

aplikace

1. Pridajte si svojich priateľov do zoznamu
Nikto to síce nemá rád, ale práve tento krok pomáha. Kliknite na položku Priatelia na navigačnej lište vľavo od informačného kanála Správy resp. Novinky a potom na položku Vytvoriť zoznam a začnite vkladať svojich kamarátov do zoznamu. Prečo? Môžete si vybrať zoznam, kde sa budú zobrazovať iba aktualizácie od týchto ľudí, a keď píšete aktualizáciu stavu, môžete použiť rozbaľovací zoznam pod ním, aby ste sa uistili, že ho uvidia iba ľudia v určitom zozname.

2. Dostávajte upozornenia od konkrétnych ľudí
Pravdepodobne vás niektorí ľudia viac ako iní – pokiaľ nie sú všetky vaše priateľstvá úplne rovnaké – existuje spôsob, ako dostávať upozornenia iba od ľudí, o ktorých máte naozaj veľký záujem. Prejdite na stránku Časová os jedného z vašich najlepších priateľov. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku na pravej strane titulnej fotografie a potom vyberte položku Dostávať upozornenia. Čokoľvek táto osoba potom generuje, oznámenie sa vám zobrazí.

mobilní telefon

3. Skontrolujte Facebook bez kontroly Facebooku
Chcete vedieť, čo sa deje bez predierania sa cez irelevantné príspevky? Použite možnosť e-mailových upozornení (v časti Upozornenia v časti Nastavenia), aby ste získali dôležité správy doručené priamo do vašej doručenej pošty. Môžete tiež zobraziť svoje upozornenia v službe Facebook prostredníctvom RSS: kliknite na vyskakovacie okno s upozorneniami na paneli s nástrojmi a potom vyberte položku Zobraziť všetko. Nechajte aktualizácie prísť k vám, nie naopak.

4. Exportujte udalosti z Facebooku do iných kalendárov
Pravdepodobne ste prihlásený na veľa udalostí na Facebooku. Ak ich chcete dostať do svojich kalendárov Google alebo Apple alebo Microsoft, je to jednoduché. Prejdite na stránku Udalosti na webovej stránke Facebook a uvidíte odkazy na nadchádzajúce udalosti a narodeniny: odkazy možno pripojiť do mnohých populárnych aplikácií kalendára.