Rimini – zelená perla Jadranu

Toto mesto patrí ku skrytým pokladom Talianska. Je ideálnym miestom pre letnú dovolenku a je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou ako pre mladých ľudí, tak i pre rodiny s deťmi. Je bohaté na historické pamiatky, má krásne pláže a čisté more.
Nachádza sa tu zlatá pláž, ktorá je dlhá viac ako 20 kilometrov a je najväčším lákadlom pre turistov, ktorí hľadajú oddych pri mori. V strede sa nachádza Marina Centro a Lungomare Augustore, ktoré majú v obľube najmä mladí ľudia, vďaka rušnému nočnému životu, množstvu nočných barov a diskoték. Na okrajoch pláže sú ideálne miesta pre rodiny s deťmi.rimini.jpg
Niečo o histórii
Medzi najnavštevovanejšie románske historické pamiatky patrí najmä najstarší zachovalý románsky oblúk Arco d´Augusto, ktorý bol postavený ako pocta pre Caesara. Druhou najvýznamnejšou pamiatkou je most Ponte di Tiberio alebo známy aj ako Diablov most, pre povesť, ktorá sa k nemu viaže. V centre mesta nájdeme okrem iného aj katedrálu Giotto di Bondone, hrad Sismondo, vilu chirurga, ktorá bola objavená náhodou počas silnej búrky, ktorá vyvrátila stromy aj s koreňmi, pod ktorými sa našli pozostatky vily spolu s vyše 150 nástrojmi známeho chirurga.
Na okraji mesta nájdeme pozostatky Arény, kde bojovali gladiátori o svoj život. Dnes sa v jej priestoroch nachádza škola. Tieto architektonické pamiatky sa udržali od roku 268 p.n.l. a patria medzi najstaršie a zachovalé dodnes.
Zábavne parky nielen pre deti
Rimini ponúka okrem historických pamiatok a niekoľko zábavných parkov pre deti aj dospelých. Medzi najviac navštevovaný park patrí Italiano in miniatura, kde nájdeme miniverzie európskych pamiatok. Fiabilandia je zábavný park pre najmenšie deti, je to rodinný zábavný park s tématickými zónami. Jedna z najoriginálnejších atrakcií riminskej riviéry je neďaleko historického antického mosta, Definárium Rimini.
most.jpg
Túto obľúbenú destináciu nájdete v strednej časti Talianska – Emilia Romagna. Má veľmi výhodnú pozíciu na výlety do okolia. Za zmienku stojí návšteva najmenšieho štátu v štáte Republika San Maríno, Ravenna ale i vzdialenejšie Benátky.
Nočné prechádzky po promenáde nám spríjemní typický taliansky život, množstvo obchodíkov so suvenírmi, kaviarne, reštaurácie s pravými talianskymi cestovinami a pizzerie. Nájdeme tu známu cukráreň s tradičnými talianskymi koláčmi, zákuskami a zmrzlinou.
Dovolenka v Rimini Vám zaručí oddych, zábavu, spoznanie histórie a po jeho návšteve sa sem budete radi vracať každoročne, ako mnoho ďalších turistov, ktorí si obľúbili toto malebné mesto.