Spoločenské hry, nástroj na odbúranie hnevu

Vedci dokázali, že spoločenské hry dokážu odbúrať hnev  a stres. Spoločenské hry v rodine spájajú rodinu, dávajú spoločný čas pre rodinu a spoločné sedenia. Niektoré rodiny sa spoločne stretnú za jedným stolom iba raz za rok a to na Vianoce. Na Vianoc sa predsa nebudete pri slávnostnej večeri smiať a rozprávať či už o šťastí alebo smútku. Práve pre tieto chvíle sú najlepšie spoločenské hry. Keď si celá rodina zasadne, začne hrať. A vždy sa rozviažu aj jazyky. Nech vo vás prevláda akýkoľvek silný hnev, spoločenské hry v okruhu tých správnych ľudí vám ho odbúrajú. Určite nebudete nahnevane sedieť a nepoviete ani slovo. Váš organizmus a pocity sa prispôsobia ľudom, ktorý hrajú spolu s vami.
Už vás prestali baviť staré spoločenské hry? Neviete čo by sa vám už páčilo aby vás to nenudilo? Človeče, nehnevaj sa, karty alebo poker vás už nebavia? Tu je pár typov na iné spoločenské hry.

desková hra.jpg
 
1, Obmena kartových hier
Poznáte len jednu kartovú hru a tá vás už omrzela? Tak začnite s inou, je ich neúprosne veľa. Sedmu pozná určite každý. Ďalšou populárnou hrou je faraón, hra určená už aj pre tých najmladších.  Menej známe hry patria misa, kent či vojna.
 
2, Puzzle
Milujete pexeso, ale vždy ste ho považovali len za individuálnu zábavu? Na to zabudnite,  s pexesom sa dá zabaviť aj spoločne. Stavajte spolu. A ak vás to nebaví, stačí kúpiť  viac malých puzzle a pretekajte. Odštartujte sa a stavajte, ten kto postaví ako prvý vyhráva. Obmena tejto hry sa dá hrať aj so sudoku.
 
3, Pexeso
Stará hra, ktorá zanikla. Pexeso pozná každý. Je to hra pre veľmi malých členov rodiny. Vhodná na obohatenie pamäte.

karetní hra.jpg
 
Spoločenské hry patria k hobby aktivitám. Ste v nich príliš dobrý a neviete nájsť v blízkosti  rovnocenného súpera? Nezúfajte.  Po celom Slovensku v rámci celého roka sa konajú stretnutia a turnaje v hraní rôznych spoločenských hier. A nepatria tam len šach alebo poker. Hrajú sa tam hry všetkého typu. Stačí len prísť s dobrou náladou a môžete hrať.