Neschválili vám v banke úver? Tak vyskúšajte kolektívnu pôžičku

Na tom, že si každý z nás potrebuje minimálne raz za život požičať peniaze, nie je nič zlé, ani zvláštne. Tí, ktorí majú to šťastie a niekto z ich rodiny disponuje vyššou sumou peňazí, môžu svoj finančný problém vyriešiť takto. Drvivá väčšina ľudí, však musí siahnuť po bankových, či nebankových subjektoch a ich finančných produktoch, teda spotrebných úveroch, či hypotékach.

právní
 
Pôžička nie je pre každého
 
Finančnú pôžičku však nedostane každý. Na jednej strane je určite dobré, že štát podmienky s poskytovaním úverov neustále sprísňuje. Práve vďaka tomu muselo mnoho nebankových subjektov rapídne znížiť svoje úroky, ktoré sa neraz pohybovali za hranicou úžery. Dnes je ich horná hranica stanovená zákonom.
 
Prísnejšie podmienky niektorých znevýhodňujú
 
Tento pozitívny fakt, je na druhej strane pre niektorých veľmi nevýhodný. Prísnejšie podmienky sa totiž netýkajú len poskytovateľov pôžičiek, ale taktiež ich žiadateľov, teda ľudí, ktorí si potrebujú požičať peniaze.
Na to aby vám bola finančná pôžička poskytnutá, musíte dnes  splniť naozaj prísne podmienky. Dokladovať svoj stály príjem, byť zamestnaní dostatočne dlhú dobu a svoju rolu zohráva aj vek, alebo to, či vlastníte nehnuteľnosť. Takto sa samozrejme banky snažia zistiť, či budete pôžičku schopní splácať. Bohužiaľ je mnohokrát zamietnutá aj tým, ktorí by ju splácať zvládli, no neexistuje papier, ktorý by im to potvrdil.

skupina
 
Kolektívna pôžička v skratke
 
V tomto prípade môžete vyskúšať takzvanú kolektívnu pôžičku. Určite to poznáte z televíznych reklám „peniaze, ktoré požičiavajú ľudia ľuďom.“ Tieto pôžičky fungujú na online princípe a idú takpovediac mimo banky. Teda peniaze vám požičiavajú ľudia, ktorí si zároveň určujú podmienky splácania, výšku úrokov a taktiež to, či sa vám vôbec nejaké peniaze požičajú. Ak sa o kolektívnych pôžičkách chcete dozvedieť viac, zavítajte na webové stránky žltého melóna, alebo Zinc euro.