Nebezpečenstvo číhajúce na internete

V dnešnej dobe na nás z každej strany striehne nejaké nebezpečenstvo a internet nie je výnimkou. Mnohí si myslia, že sú dostatočne chránení, ale opak je pravdou. Práve prostredníctvom rôznych internetových stránok, portálov, sociálnych sietí, stránok, kde sa musíme zaregistrovať, aby sme mohli využívať ich služby, sa môžeme dostať do problémov, hoci nechcene. Každým dňom sme v ohrození, keďže veľa ľudí dôveruje internetu a ľuďom, s ktorými komunikuje. Ohroziť sa napríklad môžeme tým, že o sebe zverejňujeme rôzne chúlostivé informácie, ktoré by sme si radšej mali nechať pre seba, poprípade informovať o nich len najbližšiu rodinu. Prostredníctvom internetu sa dostávame do kontaktu s rôznymi ľuďmi, ktorí od nás môžu získať naše osobné údaje a neskôr ich aj zneužiť.

student.jpg

Častokrát sme svedkami toho, že cez internet dochádza k rôznym podvodom. Napríklad takýmto spôsobom môžeme prísť aj o peniaze, ak sa pustíme do komunikácie s nevhodnými ľuďmi. Takéto prípady sú časté napríklad prostredníctvom sociálnych sietí, kde si rôzni podvodníci vytvoria profily s vymyslenými menami, fotografiami, na ktorých sú úplne iní ľudia a oni sa za nich iba vydávajú. Všetko to robia za účelom získania rôzneho obnosu peňazí. Neraz sa takýmto spôsobom nechali popliesť rôzni ľudia a týmto podvodníkom sa bez väčšej námahy podarilo získať nemalé množstvo peňazí od svojich obetí.

bankovka.jpg

Internet je miesto, ktoré ani zďaleka nie je také bezpečné ako by sa možno na prvý pohľad mohlo zdať. Tým, že o sebe zverejňujeme informácie o našej rodine, práci, majetku, môžeme sami seba priviesť do nezávidenia hodnej situácie a dokonca týmto spôsobom môžeme ohroziť nie len seba, ale aj našich najbližších – rodinu, známych a priateľov. Buďme preto ostražití a dávajme si pozor na to, čo o sebe zverejňujeme, čo chceme ukázať a čo o sebe chceme povedať. Nikdy totiž nevieme, kto má k našim informáciám prístup a všetko sa napokon môže obrátiť proti nám.