Návod na výrobu domáceho krému na kŕčové žily

Či už vás kŕčové žily trápia dlhšiu dobu, prekonali ste ich operačné odstránenie, alebo sa u vás ešte len objavili, jedným z bodov liečby kŕčových žíl, je pravidelné natieranie nôh špeciálnymi krémami a gélmi. Liečivú mastičku si však môžete vyrobiť i sami.Sklenená nádoba s kokosovým olejom

Budete potrebovať:

  • Ginko dvojlaločné – sušené listy – približne päť gramov
  • Nechtík lekársky – sušené kvety – približne šesť gramov
  • Pagaštan konský – sušené plody – približne päť gramov
  • Päťdesiat gramov bambuckého masla ( zaobstarajte si BIO, nerafinované maslo )
  • Tridsať gramov kokosového oleja ( taktiež musí byť nerafinovaný a v BIO kvalite )
  • Dvadsať gramov avokádového oleja ( aj v tomto prípade platí, že musí ísť o BIO a tepelne neupravený, teda panenský olej )

Postup prípravy tejto masti na kŕčové žily zvládne aj malé dieťa. Všetky byliny najprv rozsekajte nadrobno. Použite kuchynský mixér, pretože ručne, by to bolo náročné. Bambucké maslo, avokádový a kokosový olej roztopte vo vodnom kúpeli. Keď bude mať táto zmes tekutú konzistenciu, prisypte do neho všetky byliny. Dajte pozor na to, aby vám nezačali oleje vrieť. Bylinky nechajte v tomto horúcom kúpeli štyri až šesť hodín. Nezabúdajte na občasné premiešanie. Je taktiež dôležité, aby boli všetky bylinky ponorené. Môže sa stať, že olejov bude málo. Vtedy sa nemusíte báť pridať z každého ešte kúsok. Koľko presne, to záleží od toho, kedy sa vám všetky bylinky ponoria.Noha natretá bielym krémom, v ktorom je nakreslené srdiečko

Keď tento proces ukončíte, cez jemné sitko zmes prelejte. Základom je to, aby vám v nej neostali plávať sušené byliny. Následne masť nalejte do sklenenej fľaše a nechajte ju stuhnúť. Masť by ste mali držať v chladničke.

Ako masť používať
Mastičku môžete používať dennodenne, a to ako prevenciu, tak i pri už existujúcich problémoch s kŕčovými žilami. Keďže ide o čisto prírodný produkt, nemusíte sa obávať žiadnych nežiaducich účinkov.