Najzvláštnejšie druhy športov

Ľudská predstavivosť nemá medze. To platí aj pri športe. Okrem klasických športov, ktoré poznáme už dlho, stále viac pribúdajú rôzne druhy športov, ktoré sú povedzme zvláštne. No a sú až natoľko zvláštne, že sú až bizarné a pri pohľade na ne musíme až neveriacky krútiť hlavou.

grimasa

Podvodný hokej
Ako z názvu vyplýva, jedná sa o hokej. V tomto prípade snáď netreba nič viac vysvetľovať, keďže sa z názvu ďalej vyplýva, že nejde o obyčajný hokej, ale o taký, čo sa hrá pod vodou. Pri hre je okrem iného dôležité aj to, aby mali hráči dostatočnú kapacitu pľúc a vydržali tak hrať pod hladinou vody.

Hry s fretkami
Myslíte si, že fretky sú roztomilé zvieratká? O akú hru s fretkami sa však jedná? Radšej to ani nechcite vedieť… Cieľom tohto divného športu je, aby si športovec dal fretky do nohavíc  s cieľom udržať ich tam čo najdlhšie. Ďalej sa k tomu asi nemá význam vyjadrovať, skutočne pôsobivý druh športu…

Súťaž v grimasách
Tento šport, ak sa to vôbec tak dá nazvať je zameraný na to, aby súťažiaci vystrúhali, čo najvtipnejšiu grimasu. Naozaj zvláštny šport, ale musíme uznať, že to môže byť vtipné.

Metlobal
Priaznivcom Harryho Pottera asi teraz poskočí srdiečko, nakoľko tento šport bol častokrát spomínaný v týchto knihách. Hra je v podstate skutočnou napodobeninou metlobalu, ktorý hrával aj Harry Potter, avšak aj keď hráči majú metly, samozrejme na nich nelietajú. Zaujímavosťou je, že tento šport je čoraz viac rozšírený a dokonca aj na Slovensku máme dva metlobalové tímy.

fretky

Bossaball

 
Tento šport nie je až takým bizarným ako niektoré športy, ktoré sme si už spomínali, avšak aj tak je trochu zvláštny a hlavne mnohým ľuďom neznámy. Je to šport, v ktorom sa spája dokopy futbal, volejbal a gymnastika. Hrá sa podobne ako futbal medzi dvoma tímami, čo je však zaujímavosťou tohto športu je to, že sa celý hrá na trampolíne.