Čierny humor v bielom plášti

Ak máte radi knihy, ktoré majú svoje príbehy alebo svoj príbeh, tak v prípade tejto ste sa trafili do čierneho. Je to kniha plná príbehov, ktoré vás zaujmú, nesklamú a sú ešte aj poučné. Ak sa zaujímate o medicínu, tak je to naozaj to pravé orechové. Kniha ukrýva príbehy rôznych lekárov od čias minulých. Nie sú to len také obyčajné príbehy, ale sú skutočné. Naozaj sa udiali a preto je to kniha, ktorá vás ešte aj poučí o živote, aký sa voľakedy viedol v lekárstve. Ktorý lekár všeličo vynašiel alebo ktorý lekár sa nevzdal ani napriek ťažšej životnej situácii. Inšpirujúce príbehy nie sú len pre lekárov, sestričky alebo podobne orientovaných ľudí, ale tak ako v každej knihe, tak aj v tejto si každý človek nájde to svoje, čo si z nej odnesie. Príbehy nie sú len nudné fakty, ale sú poňaté aj z humorného hľadiska, takže sa pri knihe občas aj usmejete na tom, aký vie byť život v lekárstve.

kniha.jpg

Kniha má už aj svoje pokračovanie v podobe druhej časti, ktorá je snáď ešte lepšia ako tá prvá.

Ja osobne mám najradšej také knihy, ktoré skrývajú príbehy, ktoré sa naozaj stali. Je to potom také fascinujúce si predstavovať, že toto sa naozaj niekde udialo. Aký vie byť život zaujímavý. Ako niekto žije celkom obyčajný život a niekto ho má tak inšpirujúci, že si z neho môžeme zobrať príklad.

analýza.jpg

Kniha vyšla v roku 2013 a napísal ju Peter Valo. Nie je lekár, ale novinár, ktorý sa venoval rôznym zaujímavým prípadom lekárov. Cena knihy vás rozhodne nezruinuje. Vyjde vás osem eur aj päťdesiat centov. Samozrejme, možno ju nájdete už aj niekde v bazári za lacnejší peniaz. Alebo si ju môžete požičať v knižnici a to vás vyjde ešte lacnejšie. Na obálke knihy píše o tom, že pri životných príbehoch lekárov si začal všímať aj pacientov. Koniec koncov oni sú v nemocnici tým najdôležitejším článkom. Bez nich by lekári nemali prácu, nemali by koho liečiť.