Na čo by ste nemali zabúdať?

Najmä v prechodných obdobiach, keď je vonku chladno a veterno, môže pociťovať viac chladu. Preto by ani v jeho šatníku nemalo chýbať kvalitné oblečenie, ktoré chráni jeho obličky alebo malé nôžky. Najmä malé plemená, ktorá správate vo vašom dome, môžu viac trpieť.

Pritom obliekanie psov sa stalo v poslednej dobe obľúbenou a pomerne častou zábavou pre rad paničiek. V prvom rade by každý módny kúsok mal spĺňať funkčnosť a byť ušitý z kvalitných materiálov, ktoré chránia vášho miláčika pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Vaši štvornohí priatelia to určite ocenia a budú vám náležite vďační.

pejsek

Medzi veľmi obľúbené materiály patrí v súčasnosti softshell, fleec alebo rôzne druhy membrán, ďalej sem môžeme zahrnúť aj materiály, ktoré pohlcujú nepríjemnú vlhkosť a majú rýchlo schnúce funkciu. Váš štvornohý kamarát potrebujete totiž rovnakú kvalitu ako vy. Len tak sa bude cítiť dobre, čo veľmi ľahko spoznáte. Bezpochyby bernardín nebude potrebovať pláštenku alebo zimnú bundu. Sú však plemená, u ktorých je v súčasnosti nutnosť je obliekať.

Vo vnútri bytu je váš priateľ v bezpečí, v zime kúrite, takže nie je chladno žiadnemu z vás. Vonku je ale situácia úplne iná a tu je riziko, že by mohol ochorieť. Niektorí majitelia so svojimi miláčikmi dokonca spia aj v posteli, takže sú zvyknutí na naozaj kráľovské zaobchádzanie. To ale neznamená, že by boli rozmaznaní. Len je berieme takmer ako naše deti. Teplotné zmeny znášajú veľmi zle najmä krátko srsté plemená, ktorým je zima. Mnohí veterinári preto odporúčajú kvalitný odev, ktorý ich ochráni pred mrazom i dažďom. Niekedy stačí aj obyčajná pláštenka a hneď uvidíte, ako sa mu rozžiaria očká.

sníh

Ak sa vám nechce chodiť po obchodoch, potom vyskúšajte rôzne e-shopy, napríklad tento:
Záleží predovšetkým na vašej vnímavosti, veď ste to vy, kto by mal poznať, čo vášmu zlatíčku chýba. Takto budete stále spokojní obaja.