7 univerzálnych trendov pre tento rok

Leto síce ešte len prevzalo do svojich pevných rúk žezlo nadvlády, ale módne domy už majú pripravené svoje kolekcie aj pre chladnejšie obdobie. Čas tak rýchlo beží, že je potrebné sa pripraviť už teraz. Niektorí z vás možno sledujú aj prehliadky z miest módy, kde prezentujú svoje najnovšie kúsky.

Muž se stylovou šálou

Možno ste si už stihli všimnúť, že rozdiely medzi mužskou a ženskou módou sa začínajú pomaly stierať. Tomuto všeobecnému trendu sa dnes hovorí „genderless fashion“. Dizajnéri sa tak snaží o univerzálny prvok takzvanú unisex fashion.
Ako si vytvoriť originálny outfit?
1) Kožušina
Je vhodná prekvapivo aj pre pánov a to nemusíte byť ani žiadny exot ako Kanye West. Prišiel čas zahodiť predsudky a byť trochu viac odvážni.
2) Zamat
Splní vaše túžby o teple, luxusu a komfortu. Ide o materiál príjemný na dotyk, ktorý pôsobí veľmi honosne. Súčasným strihom naozaj lichotí. Kvôli jeho výrazné textúre sa odporúča kombinácia s hladkými materiálmi. V súčasnej dobe letí čierna, tmavo modrá, bordová či smaragdovozelená. Pre elegánov vyberajte saká, ku športovejšiemu štýlu patria zase mikiny.
3) Military
Svetové módne domy sa nechali inšpirovať klasickými uniformami a to armádnych letcov a námorníkov. Charakteristické sú najmä kabáty, saká a vysoké kožené topánky.

Košile

4) Shearling – ovčia kožušina
Jedna strana je semišová a druhá je pokrytá pristrihnutá vlnou. Tieto výrazné kúsky najlepšie vyniknú s jednoduchými kúskami v neutrálnych farbách alebo s džínsovinou. Pre nadchádzajúcu zimu sa vám bude hodiť praktický kabát.
5) XXL štýl
Ten je populárny už niekoľko sezón. Najobľúbenejším kúskom oblečenia sú kabáty a voľné nohavice.
6) Neopunk – rock
Punk 80. rokov to je to pravé orechové. Nepredstavujte si ale žiadnu extravaganciu, tvorcovia sa inšpirovali len niektorými detailmi, ktoré spracovali. Univerzálnym kúskom je bezpochyby čierna kožená bunda.

Konverzace mezi dvema muži

7) Klasická zima klope na dvere
Samozrejme, že vám nesmie chýbať ani praktické oblečenie, ktoré chráni proti mrazu. Nezabudnite na kvalitné rukavice, šál alebo čiapku, ktoré si môžete vybrať aj tu Nájdete tu športové aj elegantné kúsky pre voľný čas.