Akú značku uprednostniť?

Ak sa radíte k ľuďom, ktorých snowboarding zaujal, určite premýšľate nad tou správnou snowboardovou „doskou.“ Akú si vybrať? Ktorá značka je zaručená, má na trhu dlhoročné skúsenosti a býva častou i populárnou voľbou?
Zhrniem to do jednej odpovede- snowboard burton.

Zimní sporty

• Spoločnosť tejto značky je medzi nami už od roku 1977 /!/, pričom za tú dlhú dobu si už dokázala vytvoriť v tomto odvetví najlepšie meno, aké sa dnes na trhu nachádza. Skrátka má dlhodobú tradíciu a tým, že sa stále drží na trhu, nie drží, ale dokonca je najznámejšou a najpopulárnejšou voľbou i dnes, predsa o niečom svedčí. Svedčí o dlhoročnej spokojnosti zákazníkov. No nepredstavujme si „dosky“ z roku 1977, spoločnosť samozrejme produkty inovuje, i dnes nám ponúka to najmodernejšie a najpraktickejšie riešenie, pokiaľ máme záujem začať so snowboardingom.

Závodní snowboardista

Ak vravíme o inovácii, musím spomenúť, že modely, ktoré sa vyrábajú od roku 2008, disponujú technológiou single- channel bindingmounting system.
• Technológia binding system bola navrhnutá z dôvodu, aby dodávala jazdcovi väčšiu kontrolu a slobodu pri riadení svojho snowboardu, pričom sa jedná o praktickejšie, bezpečnejšie riešenie, no zároveň dodáva lepší zážitok z jazdy. Takže čo je bezpečné, nemusí byť automaticky nudné. V tomto prípade ste na omyle. Tu platí, čím bezpečnejšie, tým zábavnejšie. Opíšem Vám prečo. Bindig system prenáša našu váhu na kraje dosky. Oproti tomu, starým spôsobom sme váhu prenášali na jej stred, čo bolo nepraktickejšie a náchylnejšie k pádom. Pomocou zaťaženia na krajoch dosky máme teda, ako som spomínal i väčšiu kontrolu a slobodu, pretože ovládaním jej krajov vlastne ovládame i náš pohyb a smer jazdy. Takže je to čisto na nás a našich pohyboch nôh i tela.

Zaněžené hory

Táto značka je populárna v zahraničí, v USA, no známym pojmom je určite i tu u nás. Na internetovom obchode natrafíme na dosky v cene cca 199- 299 eúr, čiže za takúto značku celkom férová a dostupná cena.