Lyžiarske strediská v Turci

Slovensko je krajina, ktorá má množstvo krásnych pohorí, ktoré sú predurčené v letnom období na turistiku a v zime sa stávajú rajom lyžiarov. Môžeme tu nájsť mnoho známych a menej známych lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú najmodernejšie vybavenie, široké možnosti ubytovania a komplexné služby na prežitie pekných voľných chvíľ s priateľmi a rodinou.

Jednou z takýchto oblastí je región Turiec, ktorý je obklopený pohoriami a to hneď dvomi národnými parkami, Malá Fatra a Veľká Fatra. V tejto krásnej prírode objavíte zakomponované tri TOP lyžiarske strediská.

Winter Park Martinky /1 150 – 1456 m n. m./
Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza v pohorí Malá Fatra, priamo nad mestom Martin na Martinských holiach. Stredisko ponúka 8 denne upravovaných zjazdoviek rôznych obťažností, ku ktorým zabezpečuje dopravu 6 vlekov a 6-sedačková lanovka NA FLOCHA s bublinou.
lyžař na sněhu
Pre snowbordistov je pripravená Snowboard & Free style aréna s množstvom prekážok a skokov. Taktiež vyznávači ďalšieho zimného pohybu, behu na bežkách, tu nájdu bežecké trate, kde si môžu prevetrať hlavu. Športové výkony umocní jedinečný pohľad na malebnú panorámu zasnežených končiarov, v objatí ktorých sa nachádzajú čarovné dedinky Turčianskej kotliny.

Doprava do strediska je možná bohužiaľ len autom, pretože prístupová lanovka je už niekoľko rokov mimo prevádzky.
malá fatra lanovka
Snowland /510 – 830 m n. m./
Ďalšie lyžiarske stredisko Malej Fatry je SNOWLAND Valčianska dolina. Od mesta Martin je vzdialené 12,5 km s bezproblémovým prístupom. Stredisko svojim návštevníkom ponúka 4-sedačkovú lanovku, 5 lyžiarskych vlekov, 8 zjazdoviek a možnosť večerného lyžovania.

Niektoré zjazdovky sú zasnežované technickým snehom. Hostia majú k dispozícii lyžiarsku a snowbordovú školu, požičovňu športových potrieb, skiservis, pre korčuliarov prírodné klzisko, reštaurácie a množstvo kvalitných ubytovaní.

Kašová a Lehota /540 – 720 m n. m./
Tieto lyžiarske strediská KAŠOVÁ a LEHOTA (od seba vzdialené 1 km) sa nachádzajú v Jasenskej doline na úpätí Veľkej Fatry, pri malej dedinke Belá – Dulice. Strediská ponúkajú ideálne lyžiarske podmienky pre začiatočníkov i stredne pokročilých lyžiarov. Športové potešenie tu nájdu aj sánkari, skialpinisti a bežkári.

Verte, stačí chvíľa v prírode, trochu pohybu, dobré jedlo a domov sa vrátite ako vymenení. A ak Vás tento nádherný región očarí, určite sa budete radi vracať a to nielen v zimnom období. V letných mesiacoch pri putovaní horskými chodníkmi a jedinečnými vysokohorskými hrebeňmi absolvujete zážitok, ktorého sa nebudete vedieť nabažiť.