Moderný prvok interiéru

Má rad jedinečných vlastností, s ktorými sa ďalšie materiály nemôžu porovnávať. Prináša do priestoru ďaleko viac denného svetla, opticky zväčšuje priestor a dodá unikátny dizajn, kamkoľvek ho dosadíte. Niet sa tak čomu diviť, že sa sklenené zábradlia stala bežnou súčasťou interiérov a záujem o ne neustále rastie.
Jeho výhodou je, že ako ho dostaneme do tekutého tvaru dá sa krásne tvarovať. Pokiaľ mu dodáme správne zlúčeniny, získa nové vlastnosti, medzi ktoré patrí pevnosť a pritom neprestane pôsobiť krehko.

zábradlí

Moderný prvok interiéru

Sklenené zábradliesa hodí v podstate kamkoľvek. A to vďaka neustálym inováciám a technológiám, ktoré s ním dokážu veľmi dobre pracovať. Je úplne bezpečné, krásne vzdušné a vytvára takmer neviditeľnú zábranu. Do vášho domu sa dostane viac svetla vďaka slnečným lúčom. Dokonca sa k lepšiemu pozmení aj akustika.
Vďaka nemu dosiahnete skvelého kontrastu, dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími materiálmi a zdôrazníte tak jedinečný štýl. Na dôrazu mu dodá aj vhodné osvetlenie. Patrí síce medzi finančne nákladnejšie, ale výsledok rozhodne stojí za to. Najčastejšie sa vyrába z bezpečnostného kaleného skla alebo vrstveného lepeného do konexie. Je veľmi odolné proti mechanickému poškodeniu a pri rozbití sa nerozpadne na črepy.

schodiště

Najčastejšie sa využíva pri schodiskách alebo na galérie, kde pôsobí veľmi elegantne. Vášmu domu dodá čistý a bezchybný vzhľad.

Moderné typy zábradlia

Môžeme ich rozdeliť do dvoch základných skupín: samonosné a medzi konštrukciu. Dajú sa využiť vo vnútri priestoru i vonku. Niektoré typy môžu mať aj otočné kĺby, vďaka ktorým sa dajú opatriť praktickými dvierkami. Konštrukcia sa vyrába väčšinou z ocele a tvoria ju stĺpiky na ukotvenie.
Aké by sme mali mať požiadavky?

Tým hlavným je samozrejme bezpečnosť. Odolnosť môže byť tiež rôzna v závislosti na hrúbke tabule a jej ukotveniu.
Pri samotnom výbere by sme sa mali zamerať na niekoľko vecí ako sú:
o estetika
o bezpečnosť
o spôsob podopretia a uloženie
o statika

Ďalej sa zaujímajte o údržbu a prípadnú výmenu chybných častí. Môžete si dokonca vybrať farbu, tvar, rozmer, prípadne aj motív.
Nebojte sa, odborníci vám radi poradia, aké možnosti sú najlepšie práve pre vaše bývanie.