Hliníkové disky aj počas zimy

Zima je z viacerých pohľadov obdobím s náročnejšími podmienkami a neprajným počasím, ktoré sa dotýka aj ciest, našich vozidiel a samozrejme bezpečnosti jazdy ako aj jej komfortu. Nejedenkrát preto rozmýšľame, hodia sa hlinikove diskyaj na zimu??

sníh

Odpoveďou je tvrdenie… Áno, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Nielenže si naše auto zaslúži vyzerať dobre po vizuálnej stránke, k čomu ALU disky rozhodne dopomáhajú, ale takisto prinášajú ďalšie pozitíva, ktoré oceníme aj počas zimného obdobia. Práve taký výrazný detail, akým sú kolesá sa vlastne výrazným spôsobom stará o celkový dizajn a vlastne i funkčnosť auta, pričom už len cenovo najdostupnejšie zliatinové disky pôsobia z tohto smeru viditeľne lepšie, než tie plechové.

Navyše z pohľadu cenového rozdielu už nevidíme také medzery ako pred pár rokmi. Ak ešte zvážime rozdielnosť kvality a životnosť, nemôžeme sa vlastne diviť, že veľa vodičov dnes siahne práve po hliníkových diskov, nakoľko ide o efektívnejšiu investíciu z pohľadu funkčnosti, ale aj dizajnu. Zrejme aj toto je ten hlavný dôvod, prečo veľa motoristov siaha po ALU diskoch aj počas zimných mesiacov.

zima

Či sa na vec pozrieme z hľadiska potreby a náročnosti údržby alebo prevedenia a estetickej stránky, vlastne v každom bode bude víťazom práve hliník. Voľba plechových diskov má snáď jedno podstatné pozitívum, a to nižšiu cenu. Ale myslím si, že aj v tomto prípade platí, koľko dáš toľko dostaneš a to najmä z hľadiska kvality. Preto sa v nejednom prípade oplatí investovať viac, najmä pokiaľ s daným výrobkom počítame do budúcna. Jedno je však isté, popularita diskov z hliníka značne stúpa i v našej krajine.

  • Z pohľadu štatistík a čísel ukazujúcich na vzrastujúcu popularitu ALU diskov môžeme spomenúť, že napríklad výrobca Etop doviezol na Slovensko o 70% viac hliníkových diskov, než tomu bolo v predchádzajúcich rokoch.