Ako často meniť mobilný telefón?

Chytré mobilné telefóny sú pravidelnou a nevyhnutnou súčasťou našich ciest. Kamkoľvek sa pohneme, bez mobilného telefónu si nevieme predstaviť už ani jeden krok. Stále síce nájdeme občasných jednotlivcov v našej spoločnosti, ktorí veľmi neuznávajú tento moderný spôsob života. My ale musíme povedať, že tento druh ľudí je na ústupe a vymiera. Avšak trend mobilných telefónov so sebou prináša aj určité nevýhody. Každodenné používanie mobilných telefónov je totiž veľmi náročné na ich dobrý technický stav. O čo ide?

mobil

Veľké zmeny teplôt

Mobilný telefón vás sprevádza všade. Takže keď sa nachádzate vo vnútorných priestoroch nejakej budovy, telefón je vyhriaty na určitú teplotu. O chvíľu vyjdete von. Tam práve mrzne a váš telefón sa musí veľmi rýchlo aklimatizovať na túto teplotnú zmenu. Táto aklimatizácia však prebieha podľa určitých fyzikálnych zákonitostí. To znamená, že aj technické vlastnosti mobilných telefónov sa musia zákonite meniť. Mikrofóny strácajú citlivosť, reproduktory sa nadmerne opotrebovávajú, a tak ďalej.
Chvíľu ste vonku a potom vojdete opäť dovnútra. Teplotný rozdiel z mínusovej teploty na teplotu plusovú spôsobí, že vo vašom zariadení vznikne vlhkosť. Telefón sa vám zarosí, stierate z displeja vlhkosť. Táto vlhkosť je však nielen na displeji. Keby ste mobilný telefón otvorili a pozreli sa dovnútra, zistili by ste, že celé vnútro telefónu je navlhnuté. A táto skondenzovaná vlhkosť taktiež postupne, ale isto ničí váš mobilný telefón.

smarthphone

A čo batéria?

Problematika batérií mobilných telefónov je už pomerne známa. Každý z nás si dobre uvedomuje, že batérie mobilných telefónov majú len určitú životnosť. Prvý rok nám naša batéria vydrží dva-tri dni, druhý rok už iba jeden deň, tretí rok už musíme počas dňa priebežne telefón dobíjať. Ale popravde, novú batériu vôbec nemá zmysel kupovať. Prečo? Práve z dôvodu, že po dvoch rokov je náš telefón už opotrebovaný zvonku aj zvnútra. Práve kvôli dôvodom, ktoré sme si spomenuli.
Pokiaľ teda plánujete kupovať drahé telefóny, buďte si vedomí toho, že váš telefón má len veľmi obmedzenú životnosť. Je to spôsobené práve jeho vernosťou a pravidelnou účasťou na všetkých našich aktivitách.