Zmeškať vlastnú dovolenku? Tak to nie!

Rozhodli ste sa naplánovať svoju dovolenku úplne sami, alebo to radšej necháte na cestovnú kanceláriu? Veru, niekedy to môže byť ťažké rozhodovanie. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na výhody a nevýhody oboch spôsobov cestovania na letnú dovolenku.

Lietadlo v oblakoch

Cestovka vyrieši všetko za vás, ale…

Ak ste už niekedy riešili svoju dovolenku prostredníctvom cestovnej kancelárie, určite viete, že ide o veľmi pohodlný spôsob. Tete za okienkom prezradíte svoje predstavy, ona vám ukáže niekoľko letákov z rôznymi možnosťami. Vy si vyberiete to, čo je pre vás ideálne. Zaplatíte a už sa nemusíte o nič starať. Takto to vyzerá v dokonalom svete. V skutočnosti však môžete naraziť na mnoho problémov. Napríklad, že fotografie super hotela boli fotené dvadsať rokov dozadu a dnes sa na jeho mieste nachádza zrúcanina, ktorá pripomína ubytovňu pre sociálne slabšie vrstvy. V tomto prípade teda platí, že ak sa niečo pokašle, tak sa to pokašle poriadne. Väčšinou ide totálne pokazenú dovolenku. Na druhej strane, však nemusíte riešiť veci ako meškanie letu a následné nestíhanie toho ďalšieho, pretože cestovná kancelária, rieši tieto situácie za vás.

kompenzace

Na vlastnú päsť

Druhou možnosťou je dovolenka, ktorú budete plánovať od začiatku až do konca úplne sami. V tomto prípade si musíte sami vyhľadať ten najvýhodnejší let, zladiť ho s prípojmi a taktiež s ubytovaním. Tu môže nastať najväčší problém. Pri meškaní letu na dovolenku môžete doraziť omnoho neskôr. Tým pádom nestihnete dátum vašej registrácie v hoteli, čo v niektorých prípadoch môže skončiť aj zrušenou rezerváciou. Ak sa teda rozhodnete riešiť všetko na vlastnú päsť, zabezpečte si v hoteli dopredu to, aby ste mali nejakú časovú rezerváciu. Na druhej strane je obrovskou výhodou to, že vás nemôžu prekvapiť veci, ktoré sme spomínali vyššie. Inak povedané, ak si budete dovolenku plánovať sami, najskôr sa pokazí iba jedna vec, namiesto toho aby išlo o akési domino udalostí.