„WOW“ faktor v dizajnovej dispozícii modernej kuchyne

Čo je to WOW efekt? Ide o veľmi nápadité a netradičné riešenia kuchynských dispozícii. Moderné kuchyne majú tendenciu skrývať drobné kuchynské doplnky – aj roboty a kanvice. K tomu dopomáhajú inteligentné úložné priestory a hlboké zásuvky. K moderným kuchyniam a kuchynským linkám patrí teda prepojenie funkčnosti a štýlu. Dnes sa dá pri plánovaní kuchyne naozaj veľa experimentovať. Zelená, modrá, ultra fialová, tmavé pracovné dosky atď. Toto všetko sa nazýva „Mix and Match“ efekt. Čiže ide o miešanie rôznorodých materiálov, ako aj úprav a štýlov, čo prinesie do kuchyne roku 2018 uvoľnenú atmosféru.

kuchyň

Kuchynské „vychytávky“

Počuli ste už o okamžitom prísune vriacej vody na čaj a kávu priamo z kuchynského kohútika?? Je to možné a zároveň jednoduché vďaka jedinému tlačidlu na batérii. Kuchynský systém GROHE Red dokáže rýchlo poskytnúť filtrovanú vriacu vodu s teplotou až 100°C. Nielenže sa zariadenie jednoducho ovláda, ale je aj maximálne bezpečné, pretože má detský zámok. Jeho výhodou je, že na rozdiel od varnej kanvice ohrieva len presne požadované množstvo vody. Zároveň, vďaka funkcii „plnenie hrnca“ dokáže napustiť naraz až tri litre vriacej vody bez toho, aby ste tlačidlo v kuse museli držať.

moderní kuchyň

Dizajnová praktická pomôcka, tzv. organizér je užitočná a nevídaná doska plná dierok, ktorú si zavesíte vo vašej kuchyni. V skutočnosti si však našla svoje uplatnenie takmer v každej miestnosti interiérov. Poličky si vďaka variabilnému systému rozhodíte podľa potreby a tak, ako sa vám páči. Potom organizér už len naplníte tým, čo používate najčastejšie. Užitočná výzdoba kuchynskej steny bude pútať pohľady návštev, ale aj vašich blízkych. A to z toho dôvodu, že bude zakaždým iná. Určite ju nenecháte v takom tvare do akého ju zložíte hneď na začiatku, ale budete ju pretvárať. Časom a používaním zistíte, že niektoré riady a pomôcky sú ďaleko a iné vám zas netreba tak často a rozhodnete sa dierkovaný organizér znovu reorganizovať.