Plast už nemusí byť pre prírodu postrachom

Drevo svoju popularitu nestráca, ale jeho využívanie sa obmedzuje na oblasti, kde jeho náhrada neprichádza do úvahy, v ostatných prípadoch sa dá namiesto neho využiť napríklad plast. Má celkom iné vlastnosti vhodné na využívanie pri styku s vodou, chemickými látkami a podobne. Prevoz tovaru či jeho skladovanie si vyžaduje uloženie do skladobných tvarov a na pevných podložkách, s ktorými je možné manipulovať a v prípade potreby tovar presúvať z miesta na miesto. Na tieto účely sa používajú drevené palety, no už aj tie majú ekvivalent v podobe plastových paliet. Tie na trh prináša spoločnosť Schoeller Allibert a ponúka ich v širokom sortimente. Euro plastové palety vyrába v 8 bežných https://www.finance.cz/ucty-a-sporeni/bezne-ucty/prehled-beznych-uctu/ veľkostiach a v 5 rozličných typoch. Takto môžu byť použité na rôzne účely, na vystavovanie, ale aj v logistike, k dispozícii sú ťažké, stredné a ľahké typy vhodné do čistých priestorov, s vlastnosťami ako je hygiena, bezpečnosť, odolnosť a pevnosť či finančná ziskovosť.

Drevené palety ešte stále slúžia

Rozmery plastové palety majú klasické, aby bolo možné ich pripojiť ku kontajnerom a boxom, momentálne používaným v preprave. Plast je 100% recyklovateľný a vyrobený na vysokú záťaž, všetky spĺňajú požiadavky platných noriem. Najbežnejší je rozmer 1200x800mm, ale je možné vyrobiť aj palety na mieru. Hoci sú plastové palety oproti dreveným aj 3-násobne drahšie, ich životnosť je oveľa dlhšia, a teda táto investícia sa určite oplatí.

Presvedčiť vás môžu argumenty:

-palety z plastu netreba nijako špeciálne ošetrovať

-efektivita je v ich dlhej životnosti

-skladovanie je veľmi praktické a ľahké

-všetky sú recyklovateľné

-čistenie je ľahké a zároveň spĺňajú hygienické normy

Uľahčite si prácu a stavte na plastové palety

Výhody plastových paliet môže vyskúšať každý podnikateľ sám, ich praktické skladovanie do stohov a nižšia hmotnosť im môžu ušetriť aj náklady spojené s prepravou a okrem klasických rozmerov si môžu nechať vyrobiť palety na mieru. Výmena drevených paliet za bezpečné plastové sa tak z dlhodobého hľadiska určite oplatí.