Niekoľko spôsobov pomoci technológie starším ľudom

„Technológia sa v posledných rokoch sa neskutočne vyvinula a používa sa na pomoc aj pri starnutí. Staršie generácie, ktoré boli kedysi odolné, sa zapájajú do technológie, aby im nielen pomohli udržať si kvalitu života, ale v niektorých prípadoch ju dokonca vylepšili.

notebook
 
„Využívanie technológií staršími generáciami umožnilo dosiahnuť zisky v rôznych oblastiach života ľudí vrátane ich zdravia a pohody, sociálnej prepojenosti, nezávislosti, psychickej stimulácie, bezpečnosti a zábavy.“
 
Niekoľko spôsobov, ktorými technológia pomáha starším:
 
1. Podpora preventívneho a regeneračného zdravia
 
Staršie generácie využívajú technológiu na podporu svojich preventívnych zdravotných činností, ako aj využívanie technológií na udržanie ich pohody a nezávislosti.
 
„Popularita v oblasti zdravia zvýšila počet spotrebiteľov, návštevníkov fitness zariadení a kupujúcich jednoduchých pomôcok ponúkajúcich pre seniorom posilňujúci spôsob, a tým vziať svoje zdravie do vlastných rúk a aktívne sa podieľať na jeho riadení.
 
„Údaje z takýchto zariadení môžu byť prospešné aj pre zdravotníckych pracovníkov, aby poskytli podrobnejšie rady, pokiaľ ide o režimy cvičenia, stanovenie cieľov a príjem stravy.“
 
2. Nástroj pre sociálne pripojenie
 
V dnešnej dobe je k dispozícii nespočetné množstvo technológií, ktoré ich môžu udržiavať v spojení s priateľmi, rodinou, ale aj so skupinami, o ktoré sa môžu zaujímať. To znižuje riziko sociálnej izolácie.
 
3. Podpora nezávislosti prostredníctvom online hospodárstva
 
Už sa nemusia obávať, kto im tento týždeň pomôže nakupovať potraviny, pretože on-line nakupovanie a internetové bankovníctvo sú prístupné priamo na dosah ruky.
 
„Štatistiky ukazujú, že viac ako polovica starších používateľov internetu vykonáva bankové transakcie online (53%) a menej ako polovica (48%) platených účtov online a až štyroch z desiatich online obchodoch. Takže ľudia sa určite prispôsobujú a využívajú tieto technologické pokroky.

ipad
 

4. Mentálna stimulácia prostredníctvom učenia sa novej technológie
 
Používajú technológiu, ktorá ich naučí nové zručnosti, rovnako ako vedenie podnikania z pohodlia svojich domovov.
 
Používať novú technológiu poskytuje veľkú psychickú stimuláciu, rôzne aplikácie a programy, ktoré sú k dispozícii jednoducho sprístupňujú  rôzne hry ako Suduko ako aj ich online kurzy. Umožňujú, aby si ich preskúmali detailnejšie a ponorili sa do nich hlbšie. 
 
6. Zábava, učenie a nová angažovanosť
 
Technológia poskytla starším ľuďom nové príležitosti na výkon vecí, ktoré vždy chceli robiť. Či už je to technológia pre zábavu, viac učenia alebo zapojenie sa do nových obchodných alebo pracovných príležitostí, technológia dala staršej generácii možnosť konečne tak urobiť.