Na čom spáva váš malý poklad?

Čo je skutočne dôležité, keď zariaďujete izbu pre vášho malého nezbedníka? Každý rodič chce dať svojmu potomkovi len to najlepšie. Chce, aby chodilo do najlepšej školy. Chce, aby malo kvalitné oblečenie. Aby malo každú jednu hračku, po ktorej zatúži. Cítite to tak od chvíle, čo ste vaše bábätko prvý raz uvideli. Už vtedy ste si pomysleli, https://pribramsky.denik.cz/fotbal_region/pomysleli-jsme-na-postup-ale-prioritou-je-prvni-petka-rika-predseda-rosovic-20171211.html že musíte byť tým najlepším rodičom na svete, nech to stojí, čo to stojí.

postýlka

Byť najlepším rodičom neznamená, že svojim potomkom všetko kúpite

Aj keď je dnešná doba naozaj veľmi materiálne založená, nemusíte k tomu viesť aj vaše deti. Musíte im ukázať, že v živote sú dôležité aj iné veci. A tie,,veci“ vecami tak celkom nie sú.

dítě

Ukážte im, čo je praktické

Aj keď každý rodič chce, aby ich potomok videl, že nehmotné veci sú oveľa viac ako tie hmotné, nebudeme tvrdiť, že nie sú dôležité. Niekedy proste chcete svoj malý poklad obdarovať. Tak čo keby ste mu zariadili vlastnú izbu? Určite vám už ide na nervy to, že neustále spáva vo vašej spálni medzi vami. Potrebujete súkromie tak veľmi ako on. Aj keď to zatiaľ ešte netuší, pretože si nevie ani len predstaviť, že bude zrazu vo svojej vlastnej izbe. Chce byť s vami, istú dobu k vám určite bude v noci chodiť. Najprv každú noc, potom keď bude mať zlé sny alebo bude búrka, alebo sa mu nebude dať zaspať. A nakoniec prestane chodiť úplne.

Myslite na všetko

Keď ste sa rozhodli, že mu zariadite izbu, musíte myslieť na všetky veci, ktoré v nej bude potrebovať. No v prvom rade musíte myslieť na detske postele. Vaše dieťa potrebuje oveľa viac spánku ako dospelý človek, pretože narozdiel od nás sa ešte neustále vyvíja. To znamená že v nej trávi podstatne veľkú časť svojho dňa. Preto mu musíte vybrať kvalitu, ktorá bude nielen dobre vyzerať, ale zároveň bude pohodlná a jeho malý chrbátik neutrpí žiadnu ujmu. Vyberajte preto rozumne.