Myslime na výber vhodného jarného oblečenia pre našich najmenších

Na jari je niečo magické, čo asi prežíva každý z nás. Príroda sa prebúdza, vzduch začína voňať a v diaľke je cítiť niečo pozitívne. Táto atmosféra sa dotkne každého z nás, ale predovšetkým našich detí, ktoré po dlhom zimnom období konečne aspoň nachvíľu vypnú svoje počítače, konzoly, mobily,… a vybehnú von so svojimi kamarátmi. Okrem iného bude vonku bývať dlhšie svetlo, čo značí príležitosť zbierať viac nových zážitkov, či už v prírode, na ihriskách, alebo len tak v okolitom meste. No ešte stále nesmieme ignorovať, že počasie bude nestále, najmä tie chladné rána či počas apríla nevyspytateľný dážď. Predovšetkým pre deti je teda potrebné, aby disponovali novým, respektíve vhodným oblečením.

Malé dievča v parku robí bubliny

Oblečenie by nielenže malo byť štýlové, ale takisto funkčné, respektíve zabrániť nepríjemným pocitom chladu, zmoknutia, ale tiež zabrániť nadbytočnému poteniu. A práve tieto vlastnosti by mali byť typické pre jarnú odev.
Jarné oblečenie pre chlapcovby malo pozostávať z cca dvoch až troch kabátov, troch až piatich mikín (prípadne svetrov), podobného množstva nohavíc, v prípade prekvapivo slnečných a teplých dní takisto treba myslieť na ľahší odev vo forme tričiek s krátkym alebo dlhým rukávom.

Dvaja malí súrodenci

Čo sa týka tričiek, chlapci za prioritnú súčasť dizajnu považujú najmä ich grafický motív , respektíve potlač, ideálne v podobe postavičiek z aktuálne populárnych filmov, seriálov alebo videohier. A na záver samozrejme treba myslieť na prvok, akým je pohodlná športová detská obuv.
Jarný odev pre dievčatá predstavuje rovnako dva až tri jarné kabáty, tiež cca tri až päť mikín (alebo svetríkov), asi päť nohavíc, veľa pančuchových nohavíc a ponožiek a pár pohodlných, no štýlových topánok. Z hľadiska motívov oblečenia sú pre dievčatá obzvlášť populárne voľby ako Monster High, Hello Kitty alebo motívy odDisneyho.