Máme nové hobby

Nové hobby s názvom Snowboarding.
Ak ste v tejto činnosti nováčikom, alebo o tejto aktivite uvažujete, určite máte pár otázok. Budem sa snažiť uhádniť ich a dať Vám na ne odpovede.
Tá prvá a vlastne základná otázka, bez ktorej by nebolo možné tomuto športu sa venovať určite znie: „Ako a kde mám kúpiť správny snowboard?“

Odpoveď:

Na tejto stránke budete s možnosťou výberu spokojní, okrem značkových snowboardov za výhodnú cenu, tu nájdeme i zaujímavé a potrebné doplnky ako prilby, viazanky a obuv. Čo sa týka samotných snowboardov, niektoré spomeniem:
DC snowboard PBJ, Circuit Amptek /len 129, 95 eúr/, snowboard Myth/len 99,95 eúr/, Rossignol Scan Blue /len 79,96 eúr/.

snowboardistka

Po kliknutí na www odkaz, ktorý som Vám zanechal sa dostaneme na túto stránku, na ktorej sú momentálne zľavy, v niektorých prípadoch až 40- 51% !
Náhodný výber snowboardov, ktoré som pre Vás vyššie vybral, sú len náhodným, krátkym výberom, na danej stránke ich nájdete o dosť viac a takisto aj viac druhov, či značiek.

Čo by sme mali pri jazde a ovládaní snowboardu vedieť?
Vopred hovorím, že vecí, ktoré by ste sa mali dozvedieť a naučiť sa ich ovládať je podstatne viacej, než Vám ich opíšem. Ja sa Vám ich posnažím približne zhrnúť a rozobrať tie najdôležitejšie.

skok

Pri vykonávaní tohto športu budete klásť dôraz na stabilitu, ktorá je ovplyvňovaná hlavne dĺžkou snowboardu. Preto jeho rozmery pri kúpe nepodceňujme. Bežná doska pre dospelých by mala mať na dĺžku 150- 165 centimetrov. Ak vyberáme dosku pre mladších jazdcov, ideálna miera je 90 centimetrov. No čo sa týka spomenutých rozmerov, musíme klásť dôraz i na celkovú konštrukciu. Skúsenejší človek v tomto odbore už na prvý pohľad, podľa konštrukcie zistí, či sa jedná o kvalitku a či naopak. Ak teda nakupujeme on- line, zistime si podrobnejšie parametre na stránkach výrobcu. Ten nám s hrdosťou svoje produkty predstaví detailnejšie.