Ktorá je ale tá správna práve pre nás?

To je veľmi ťažká otázka. Vždy záleží na mnohých okolnostiach, ale povedala by som, že hlavnú úlohu hrajú hlavne naše skúsenosti a potom tiež skutočnosť, ako často naše auto používame.
V dnešnej dobe je veľmi jednoduché porovnať si hneď niekoľko ponúk aj cien. Stačí vám k tomu len počítač alebo telefón a 5 minút vášho času. Obratom tak zistíte vďaka chytrej kalkulačke, čo je pre vás to najlepšie. Navyše máte okamžite k dispozícii aktuálnu ponuku.

financování

Poistenie si navyše môžete dojednať bez akéhokoľvek omeškania a máte k dispozícii aj dočasnú zelenú kartu spolu s celou dokumentáciou na e-mailu. Akceptácia zmluvy prebehne až jej zaplatením, takže nie je potrebný ani váš podpis.

Ako správne postupovať?

Môžete vyskúšať aj priamo tento návod. V každom prípade si dajte pozor na limity plnenia, ktoré sú veľmi dôležité. Je to maximálna suma, ktorú bude poisťovňa hradiť pri Vami spôsobenej nehode poškodenej strane. Preto vždy porovnávajte ponuky s rovnakými limitmi.

Ďalším dôležitým prvkom je tiež frekvencia platenia. Takto môžete ovplyvniť cenu až o 10%. Najlacnejšia je vždy ročná frekvencia platenia. V porovnaní s variantom kvartálnych splátok by ste mali dostať zľavu minimálne 5%, ale ani 10% nie je výnimkou.

A čo pripoistenie?

V ponuke vždy nájdete aj detailné informácie ohľadne prípadného pripoistenia. Väčšinou nájdete niektoré typy už v základnej cene. Najčastejšie sa jedná o asistenčné služby, vďaka ktorým si môžete nechať opraviť vozidlo na mieste alebo eventuálne aj odťah. Ďalšou možnosťou je zabezpečenie batožiny, čelných skiel alebo pre prípad stretu so zverou.

auto

Aby bolo porovnanie PZP kompletné, je potrebné vziať do úvahy všetky aspekty.
Rozhodne nezabudnite na bonusové mesiace, ktoré vám tiež môžu veľmi pomôcť znížiť konečnú cenu. Bonusy sa týkajú doby zjednanie poistky a koľko nehôd ste za tú dobu spôsobili. Zľava pri maximálnom počte bonusových mesiacov môže dosiahnuť u väčšiny spoločností až 50%.
Preto sa oplatí na nič nezabudnúť, potom budete mať naozaj tú správnu ponuku.