Krátka uzdička môže viesť k poruchám erekcie

Jedným z častých problémov, ktoré stoja za vznikom porúch erekcie, je krátka uzdička na penise. Pokiaľ podobnou „poruchou“ trpíte i vy, mali by ste vedieť, že nejde o maličkosť.
Muž v bielom tričku s potlačou a rifľovej bunde.jpg
Príčiny skrátenej uzdičky

Skrátená uzdička trápi pomerne vysoké percento mužov. Jedným z dôvodov môže byť genetická predispozícia. Ku skráteniu uzdičky však môže dôjsť iným spôsobom. Väčšinou ide o časté ranky na penise, najmä na predkožke, ktoré stoja za zhrubnutím pokožky a následným skráteným uzdičky. Ich vznik môže prameniť z rôznych vecí. Môže ísť o časté zápaly, infekcie, bakteriálne ochorenia alebo zranenia, ku ktorým dôjde pri pohlavnom styku.

Problém, ktorý sa neoplatí podceňovať

Skrátená uzdička nepredstavuje len estetický alebo zanedbateľný problém. Muži počas pohlavného styku trpia bolesťami, pálením a inými nepríjemnými pocitmi. Hlavným problémom je najmä to, že po nemôžu predkožku pretiahnuť cez žaluď. V dôsledku toho môže dôjsť k vážnym a trvalým poruchám erekciealebo úplnej strate chuti na sex. Bolesti v priebehu pohlavného styku nie sú taktiež ničím neobvyklým.

Možnosti liečby

V začiatkoch môžete siahnuť po konzervatívnej liečbe, teda po riešeniach, pri ktorých nie je potrebné absolvovať chirurgický zákrok. Ide najmú o pravidelné premasťovanie pokožky na penise. V tomto smere sú účinné masti s kortikoidmi. Základom je, aby ste ich používali pravidelne.Muž a žena sa držia za ruky.jpg
Taktiež by ste nemali podceňovať dostatočnú hygienu a pri sexe buďte trošku zdržanliví. To znamená, že by ste si mali dávať pozor na to, aby ste sa pri svojich milostných hrách zbytočne nezranili. Nie je na škodu ak budete používať lubrikačné gély, ktoré pokožku dostatočne zvlhčia. Dôležitá je aj kvalitná a dlhá predohra.

V mnohých prípadoch sa stáva, že akáto liečba nepomôže. V tom prípade musíte navštíviť svojho lekára. Najčastejšie nasleduje riešenie vo forme chirurgického zákroku, konkrétne v podobe mužskej obriezky.