Jazda na elektrickej kolobežke

Máme tu nový dopravný prostriedok, ktorý je veľmi potrebný pre rôznych študentov. Mladí ľudia využívajú elektrické kolobežky na rôzne presuny po meste. Musia sa rýchlo a jednoducho dostať na rôzne prednášky, alebo ich využívajú na presun do mesta z okrajových častí mesta. Už ste vyskúšali jazdu na elektrickej kolobežke? Priznám sa vám, že ja ešte nie. Mne sa elektrické kolobežky zdajú príliš nebezpečné. Jazdci veľakrát nemajú žiadne ochranné bezpečnostné pomôcky a potreby, ktoré by mali mať pri svojej jazde na elektrickej kolobežke.

jazdkyňa

Elektrické kolobežky zabezpečujú skvelú zábavu pre celú rodinu. Na jednej elektrickej kolobežke by mala vždy jazdiť len jedna osoba. Je to veľmi praktický spôsob aj cestovania do práce v meste.  Nemusíte trčať v dlhých kolónach, kde nedovidíte ani na križovatku. Stojíte veľakrát na konci radu v kolóne a pohybujete sa autom veľmi pomaly? Na elektrickej kolobežke vám tento problém nehrozí. Na nej môžete ísť aj po chodníku alebo na krajnici cesty. Avšak nemali by ste ohrozovať chodcov alebo mamičky s kočíkmi. Svoju rýchlosť by ste jednoznačne mali prispôsobiť tomu, koľko ľudí sa na chodníkoch nachádza.

kolobežky

Znížte svoju rýchlosť a vyhnete sa taktiež rôznym nepríjemnostiam, ktoré na vás číhajú na chodníkoch. Ak idete na elektrickej kolobežke na krajnici cesty, mali by ste rešpektovať a riadiť sa dopravnými značkami. Mnohí jazdci na elektrických kolobežkách nepoznajú dopravné značenia, čo častokrát spôsobuje rôzne kolízne situácie. Je veľmi dôležité, aby ste sa vyhli kolíznym situáciám na ceste. Musíte dávať aj prednosť a nejazdiť ako blázni. Veľakrát v správach ukazujú, ako sa jazdec na elektrickej kolobežke zrazil buď s osobným automobilom alebo s chodcom. Tieto zrážky môžu mať veľmi vážne následky. Tomu by ste sa rozhodne mali vyhnúť. Vyhnete sa ním práve rešpektovaním rýchlosti a používaním rozumu pri cestovaní na elektrickej kolobežke.