Čo budete potrebovať pre začiatok

Ak nechcete míňať vysoké sumy v kozmetickom salóne, potom sa môžete vydať o niečo ťažšou a zložitejšou metódou, teda naučiť sa takú krásu vymodelovať sama. Ale pripravte sa na to, že to nebude rozhodne nijako jednoduché.

Určite kvalitnú výbavu pre manikérky a v prípade gélových nechtov tiež UV lampu, ktorá je dôležitá pre vytvrdnutí jednotlivých vrstiev, ktoré budete na vaše ruky nanášať.V tomto prípade budete stáť pred rozhodnutím, či vyberať už zmienenú UV lampu alebo LED lampu. Preto si urobíme malé porovnanie týchto produktov, ktoré by vám mali dlhú dobu slúžiť.

lampa

vUV lampy
Určite ste sa s nimi stretli v niektorom zo salónov alebo ju možno niektorá https://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/kazda-klobasa-ma-dva-konce-a-niektora-aj-tri-tyzden-vo-financiach-ocami-komentatora/z vašich kamarátok má doma na stole. Sú totiž takou stálicou, na ktorú nedá väčšina z nás dopustiť. Ale prečo sú vlastne tak obľúbené?
V prvom rade je tu nižšia obstarávacia cena, kde sa dočkáte aj napriek tomu celkom vysokej kvality. Na trhu ich nájdete celkom veľké množstvo, a každá z nich môže vyzerať trochu inak. Líšia sa napríklad farbou, dizajnom, ale aj radom ďalších vychytávok. Vyskúšajte produkty vybavené LCD displejom alebo časovačom, ktorý vám ponúkne aj nepretržitú prevádzku. Predovšetkým tu nájdete rozdiel vo výkone. Záleží na tom, čo od nich vlastne očakávate. K dispozícii máte tie s jednou, štyrmi alebo aj šiestimi žiarivkami. Tie budete musieť vymieňať zhruba po 300 hodinách práce. Často však vydržia omnoho dlhšie. Doba vytvrdnutia gélu sa potom môže predĺžiť na 2-3 minúty.

salon krásy

vLED lampy
Tieto produkty využívajú práve LED technológie, ktoré sa dostáva aj do radu ďalších odvetví. Diódy sú bez údržbové a navyše s nimi usporíte veľké množstvo energie. Tieto vlastnosti oceníte najmä v prípade, že vás modeláž priamo živí. Ich trvanlivosť je až 5000 hodín. Tu sa ale budete musieť zmieriť s vyššou obstarávacou cenou, ktorá sa vám odvďačí dlhou kvalitou. Predávajú sa v mnohých prevedeniach, napríklad s výkonom 6, 9, 12 a 18 wattov.