Aké služby si viete predstaviť?

Všetci používame smartfón, teda aj mobilných operátorov. Aké služby LgLegal poskytujú svojim zákazníkom? Povieme si o niektorých z nich v článku nižšie.

Mobilní operátori a ich služby

Smartfón, asi neoddeliteľná súčasť každého jedného z nás. Kto vlastní smartfón alebo aj pevnú linku, určite využíva služby mobilných operátorov. Mobilní operátori sa snažia splniť všetky požiadavky svojich zákazníkov. Zákazníci vyžadujú stále nové služby, akou je aj rýchlosť, spoľahlivosť a flexibilita. Služby rozdeľujeme na tri základné kategórie. Sú to nosné služby, tele služby a doplnkové služby. Medzi nosné služby patrí prenos dát či transparentné dátové informácie alebo prenos dát cez PAD, či striedanie služieb hlas/dáta. Používateľ má možnosť v priebehu hlasovej komunikácie meniť komunikáciu na dátovú a naopak. Poznáme tiež GPRS. Je to prenos dát pre bezdrôtovú komunikáciu. Už nie novinkou je prenos dát s názvom EDGE. Je to nadstavba GPRS a dokáže použiť viac časových kanálov, čím zvyšuje rýchlosť prenosu.

man-885224_1920

Medzi tele služby zaraďujeme núdzové volania, hlasové volania z mobilnej stanice, fax skupiny, SMS, a MMS. Ďalej sem patrí aj napríklad služba blokovania zobrazenia čísla volajúceho účastníka. Je to služba, ktoré sa používa v prípade, ak nechceme, aby sa naše číslo zobrazilo na displeji volaného. Môžeme taktiež presmerovať daný hovor na iné telefónne číslo. Medzi podnikateľmi je veľmi používaný konferenčný hovor. Je to hovor, ktorý umožňuje vybudovať konferenčné spojenie medzi viacerými účastníkmi. V konferenčnom hovore môže hovoriť každý účastník s každým.

Mobilné služby neslúžia len na komunikáciu, ale aj na informácie a zábavu, či dokonca elektronický obchod. Môžete pomocou nich obchodovať na burze, nakupovať pomocou mobilného telefónu, či bankovať cez váš mobilný telefón.

Existuje však oveľa viacej služieb, ktoré mobilní operátori musia vykonávať. Avšak nemáme priestor na vymenovanie všetkých.

good-lawyers-i-need-a-lawyer

Najmodernejšie je práve bankovanie cez svoj smartfón. Je to oveľa jednoduchšie ako návšteva vašej banky. Stačí len zopár prihlasovacích údajov a prihlásite sa behom pár minút. Môžete potom vykonávať platby alebo aj stiahnuť si výpis z účtu.

Využívate všetky služby, ktoré vám váš mobilný operátor ponúka? Je ich tak mnoho, že to ani nie je reálne. Môžete to však vyskúšať.