Aj posteľ má rada svoj doplnok


Čo by bolo vaše lôžko bez nočného stolíka? Tvoria spolu súdržný celok, ktorý nemožno rozdeliť. Môžeme si na neho odložiť šálku s rannou kávou, pohár vody alebo práve rozčítanú knihu. Mal by byť v prvom rade praktický, ale pritom aj vkusný.

Nočné stolíky majú rôzne parametre a tvary. Väčšina z nás si najskôr vybaví ten drevený, ale nemusíme sa báť ani ďalších materiálov, ktoré nás môžu v mnohom prekvapiť.

hodinky

vPríjemné ladenie
Najlepšie urobíte, keď ho budete vyberať spolu s vaším lôžkom. Potom k sebe rozhodne padnú ako uliate. Spálňové zostavy sú teda jasným zásahom do čierneho.

vMám len posteľ
V tomto prípade máte úplne voľnú ruku, takže výber závisí len na vás. Ak chcete, aby oba kusy k sebe ladili, potom stavte na rovnaký odtieň dreva. Tvar už nemusí byť tak jednotný. Skúste napríklad kov v kombinácii so sklom, ktorý vyzerá naozaj luxusne.

vVýška hrá tiež svoju úlohu
Mala by sa zhodovať s výškou vašej postele. Budete tak mať dokonalé pohodlie. Niektoré kúsky môžete využiť aj na servírovanie. V tomto prípade by ale mal byť vyšší aspoň o 20 centimetrov. Tieto typy bývajú väčšinou vybavené otočnou doskou, ktorá tak umožní jeho premeny.

vAké by sme mali žiadať funkcie?
Predovšetkým potrebujeme úložný priestor, takže sa nám budú hodiť najrôznejšie zásuvky a poličky. Ukryjeme tu šperky, osobné veci alebo knižky. Nesmie chýbať ani praktická dvierka na uzamykanie. Tak budete mať dokonalé súkromie.

lampička

vStabilita a bezpečie
Kolieska sú v tomto prípade to pravé. Ľahko ho tak potom odsuniete, keď vám niečo spadne alebo pri upratovaní sa dostanete úplne všade. Znižuje sa síce stabilita stolíku, ale pokiaľ je vybavený aj brzdami, nemáte sa čoho obávať. Vyberajte nábytok s oblými rohmi, o ktorý sa nemôžete zraniť.
Na špecializovaných predajniach si môžete manipuláciu s ním prakticky vyskúšať, takže hneď spoznáte, či to je ten pravý klenot pre vašu spálňu. Zoberte sebou na prieskum aj vášho muža, možno vás prekvapí, aký dobrý má vkus.