Aj muži by sa mali o seba starať

Starať sa musíme nie len o svoje zdravie, a teda dobre, vyvážene sa stravovať, piť veľa tekutín a aspoň občas športovať, ale aj o svoj vonkajšok, a teda o to, ako sa prezentujeme vonkajšiemu svetu. Aj keď je pravda, že tieto dve veci spolu veľmi úzko súvisia, pretože ak sa staráme o svoje telo zvnútra, odvďačí sa nám aj zvonku, väčšinou to tak úplne nestačí. Sú veci, o ktoré by mali dbať aj muži, aby sa páčili druhému pohlaviu. Pretože nie je pravda, že na tom, ako vyzeráme nezáleží, a aj keď je muž pekný, ak sa o seba nevie patrične starať, môže si byť viac ako istý, že mnohé ženy tým odradí.

podnikatel.jpg

 Čo je teda veľmi dôležité a čo by páni skutočne nemali zanedbávať?

  • Nechty – špinavé, neostrihané nechty sú veľmi odrádzajúce pre veľmi veľa žien. Možno najmä preto, lebo ruky a to, ako sa o ne staráme nám o človeku povie veľmi veľa. Tiež ale aj preto, lebo dlhé neupravené nechty na mužovi sú rovnako odpudzujúce ako keď má neupravené nechty žena. Je iné, ak má muž ťažkú robotu a nechty má špinavé z iného dôvodu, avšak nechty, ktoré sú špinavé preto, lebo sa o ne muž len jednoducho nestará, je oveľa väčšia tragédia!

osamělý muž.jpg

  • Pery – mnoho mužov má vysušené pery a nič s týmto malým, no veľkým nedostatkom nehodlá spraviť. Pery sú veľmi dôležité, tiež nám prezrádzajú veľmi veľa o človeku, a to tom, ako sa o seba stará. S perami sa bozkávame, a je samozrejme oveľa príjemnejšie bozkávať mäkké, upravené, pery ako vysušené a tvrdé. Stačí si ich občas nakrémovať, alebo používať mužský balzam.
  • Ochlpenie – bradu majú niektorí muži veľmi hojnú iní zasa nie veľmi bujnú. Avšak, sem tam nejaký prejav ochlpenia pod nosom či pod perami sa vyskytne u každého muža. Aj to býva celkom veľký problém. Aj ak má muž bradu, aj ak nemá, mal by si ju pravidelne holiť, alebo aspoň upravovať, pretože tých pár chĺpkov pod nosom nevyzerá tak isto dobre, ako veľká neupravená brada či fúzy.