5 typov na pretriedenie šatníka

Dnes vám poskytnem 5 typov ako sa zbaviť kúskov, ktoré už nepotrebujete a zároveň nastaviť poriadok a systém v šatníku.

oblečení

1.Vyberte všetko oblečenie zo skrine
Pravdepodobne budete potrebovať viac priestoru, aby ste všetky tie veci poukladali okolo seba, no tým získate prehľad o všetkom, čo ste tam doteraz skrývali.
2. Kategorizujte
Začnite dávať jednotlivé kúsky na kôpky. Prvá kôpka budú napríklad tričká s krátkym rukávom, druhá kôpka tričká s dlhým, tretia košele a takto vytvorte toľko kategórii, koľko je potreba.
3. Rozdeľuje
Postupne prechádzajte každú kategóriu. Zoberte každý jeden exemplár do rúk a spýtajte sa samej seba: ,, Kedy naposledy som mala tento na sebe? “

  • Ak si na otázku neviete ani len odpovedať, okamžite tento kus pridajte do vyradeného oblečenia. Pravdepodobne si tú sukňu, ktorú ste zo skrine nevytiahol už pár mesiacov, nikdy neoblečiete. Nečakajte, kým schudnete do krásnej béžovej blúzky! Dajte ju jednoducho preč
  • Pokiaľ si daný kus občas vezmete, popremýšľajte nad príležitosťami v budúcnosti, kde by ste ho mohli využiť. Ak ich bude viac ako 5, ešte ho ponechajte vo vašom šatníku. Kým si nespomeniete na žiadne udalosti, kam by sa hodil, nie je dôvod držať ho v skrini.
  • Avšak prídu na rad džínsy, ktoré sú vám najviac pohodlné, máte ich rady a nevymenili by ste ich za žiadne iné, určite ich nevyhadzujte. Nezabúdajte však, že obnosené a ošarpané kúsky nie sú trendy, takže poškodené oblečenie ihneď putuje preč.

šatník
4. Poskladajte
Vytriedené oblečenie, ktoré si nechávate, ukážkovo poskladajte alebo zaveste na vešiak a uložte spať do skrine. Nemiešajte jednotlivé kategórie medzi sebou, lebo inak vznikne opäť neporiadok a váš šatník bude neorganizovaný.
5. Nevyhadzujte
A čo s oblečením, ktoré vy už nevyužijete? Nikdy ho nevyhadzujte do koša, kým nejde o prípady, kedy je oblečenie naozaj nenositeľné! Môžete ho napríklad zaniesť do sociálnych alebo detských domovov. Ďalšou možnosťou je predať ho na online bazároch či jednoducho darovať rodinným príslušníkom.
 
Verím, že váš šatník bude uprataný a už nikdy nebudete mať problém ráno vyberať outfit.