Prečo si taký sen rovno nesplniť?Veď takáto stavba nemusí stáť nehoráznu sumu peňazí. Čo treba zrub? Jedná sa o moderné a dostupné bývanie takmer pre každého. Je to bývanie ekologické v súlade s prírodou. Navyše usporíte na energiách. Veľmi obľúbené sú tieto typy domov hlavne u našich západných susedov alebo v Kanade či USA.
Ide vlastne o stavby z trvalo obnoviteľného materiálu. Navyše život v takomto drevenom zrube je blahodarný na fyzické i psychické zdravie, proste rozprávka.Lahodí oku hneď na prvý pohľad, takže máte pocit len ​​kladnej energie.

chata

Luxusné bývanie
Pre výstavbu takéhoto domu je potrebné dobre si vybrať skúseného a prevereného architekta. Spolu s projektantom vám potom navrhnú veľmi jednoduché a lacné riešenie. Kľúčovú úlohu hrá predovšetkým kvalitný materiál, ktorým zrubový obklad bezpochyby je. Pri návrhoch sa vychádza samozrejme tiež zo želania zákazníka. Určite vás príjemne poteší zistenie, že vaše náklady budú veľmi nízke.
Môžete si ho predstaviť na vidieku v blízkosti lesa, ale hodí sa aj do zástavby s veľkým pozemkom, kde urobí veľa parády. Pri dôkladnom priemyselnom opracovaní poteší aj rýdzo veľkomestské typy.

srub

Ako prebieha realizácia?
Prvú časť tvorí základná doska. Pre nadzemnú časť sa využíva kameň alebo štiepané okrasné tvárnice. Potom nasleduje výroba zrubovej konštrukcie, štítové konštrukcie a samotného krovu. Hrubá stavba je napodiv veľmi rýchla a to 2-4 mesiace. Používa sa guľatina o priemeru 32-42 centimetrov, ktorá sa ťaží najmä v zimných mesiacoch a je opatrená postrekom proti drevokaznému hmyzu. Priamo vo výrobe potom dochádza k jej úprave, aby nám sedela na obvodové steny a je potrebné počítať aj z výrezmi pre okná. Najčastejšie sa používa drevo smrekové, ktoré má nádhernú kresbu a rozžiari celé vaše bývanie. Navyše vonia lesom, takže v sychravom počasí vám nebude ani chýbať prechádzka vonku.
Konečne budete mať domček ako z rozprávky „O perníkovej chalúpke“, len bude oveľa krajší a Janko s Marienkou vám ho rozhodne nezjedia.