Pôžičky a úroky alebo keď ľudí poháňajú obavy a strach

V čom dnes spočíva reálna viera podnikateľov? Určite aj v naplnení svojho sna a predstáv, ale k tomu sa jeho viera v dnešnej dobe prispôsobuje len jedinému podstatnému účelu- zisku. Aká je jeho reálna túžba? Určite mať spokojných zákazníkov, ale k tomu sa jeho túžba v dnešnej dobe musí prispôsobiť v prvom rade k vysokej pôžičke. Aký je jeho politický postoj, respektíve aký zastáva názor? Prednedávnom by bol určite aktívny v názore pre spoločenské dobro a zastával by vieru, aby mohol každý človek začať slobodne podnikať, no dnes je jeho jediným aktívnym názorom zníženie daní pre jeho sociálnu skupinu. A z čoho má strach či obavy? Zrejme z toho, aby neprišiel o zákazníkov, ale jeho prvoradým strašiakom sú dnes banky a úrady.

chudoba

•         Zo súkromného hospodárstva sa vytráca jeho pôvodný duch, zatemňujú ho obavy z dnes tak reálnych vecí, ktoré však kedysi neboli jeho prioritným základom. Zatemňuje ho až neprirodzená závislosť na úrokoch a bankách.

Prioritná osobná vlastnosť v tomto obore- tvorivosť a sloboda sa transformuje na svoj protiklad- slepé otroctvo peniazom a tým, ktorí tento umelý systém tvoria. Dokonalé prispôsobenia sa bez romantického premýšľania nad novými nápadmi v prospech zákazníkov a revolúcie v oblasti nových služieb, prvoradá sa stáva prispôsobivosť a tak trochu jednotvárnosť, ktorá by však zaručila ako-taký zisk a stabilitu.

dolar

Duševná stránka tohto oboru sa stáva „out“, respektíve je vytláčaná z hry.
A to sa teraz pozrime i na ľudí, ktorí sa smerom súkromného podnikania nevydali, ale sú radovými zamestnancami. Aj oni sú nútení zadlžiť sa a vziať si pôžičku, pokiaľ chcú začať svoj vlastný samostatný život so svojou rodinou. Ich plat nie je ani zdaleka dostatočný k tomu, aby si na tieto veci (bývanie, auto, školné,…) nasporili. Aj oni tak musia kus svojich záujmov prispôsobiť bankám a ich úrokom a aj svoje predstavy musia kormidlovať podľa toho, akú pôžičku je s nimi banka ochotná uzavrieť.