Čo tí mladí nosia

Móda je niečo stále sa meniace a neustále napredujúce s občasným sa obzretím do minulosti a oprášením skúsenosti s pridaním novosti a šmrncu. Každí z nás nosí niečo rád a niečo zase nie. Páči sa nám určitý štýl a ten druhý nie. Mladí ľudia dnešnej doby majú rôzne názory na tento fakt ich odrážania osobnosti do ich obliekania. Chcú byť originálny a byť sami sebou a pri tom sú veľa krát, ako cez kopírku s tlupou ďalších podobných frajerov, ktorí si potrpia na svojej vizáži.
Obchod s oblečením.jpg

Medzi najsmiešnejšie trendy teenegerov by sme mohli zaradiť rôzne veci, na ktoré mi dospelí máme iný názor. Oblečenie má slúžiť na zakrytie nášho tela a na jeho ochranu. Dnešné deti však neakceptujú počasie, ale nový post od svojho obľúbeného youtubera a nasledujú ich aj v tom, čo si dať na seba. Aj keď prší, alebo fúka holé členky nikdy nie sú zlá voľba a potom už len chytiť angínu a máte pokoj od školy aspoň týždeň.
Vrátime sa k tým šik kúskom našej mládeže. Asi jedným z najvýraznejších prvkov je vrstvenie. Ale pozor, nie to zmysluplné, ale to bez akéhokoľvek významu. Také tričko na mikine, či pod šatami, ktoré spolu vôbec neladia dokáže byť skôr trapasom, než foto na cool outfit dňa. Chlapci obľubujú zase šortky pod ktoré si dajú dlhé čierne legíny a už majú pocit, že vyzerajú ako športovec roka. Mikiny s krátkym rukávom zakryté košeľovou vestou sú top. Ďalším sexy výstrelkom sú dlhé ponožky v ktorých sú zastrčené nohavice akéhokoľvek typu. Tento nápad prišiel ktovie s kadiaľ a snaží sa nám nahovoriť, že sme proste skvelí ak máme funky ponožky hoci aj na šuštákoch. Taký dospelý človek by niečo také schválil, len pri pomyslení na vysoké čižmy či gumáky. A v neposlednej rade odfláknuté doobliekanie a vizáž, že si práve vstal je čoraz rozšírenejšia. Veľké bundy, ktoré vám visia z ramien dole, či plantavé gate s nízkym klinom je proste potrebná vec v každom šatníku.Roztrhané džiny.jpg
Naše deti proste nosia, čo považujú za trend mysliac si, že šaty z nich spravia človeka. A je to naša úloha dospelých, aby sme im vysvetlili, že podstatnejšie je to, čo majú vnútri seba a čo nevidno na prvý pohľad.