Bývanie, ktoré môže liečiť …

Tí, ktorí sa zaoberajú stavbou drevostavieb, veľmi dobre vedia ako na to, aby práve váš domov voňal prírodou a zdravím. Drevený dom vám totiž môže ponúknuť ako čisté prostredie, tak i tepelnú pohodu. Vnútorná klíma môže mať dokonca aj liečivé účinky. Pozrite sa sami, ako sa postupuje:.

chatička

Drevo je totiž živý materiál, ktorý so sebou nesie pozitívnu energiu. Uvoľňuje stres a dokonca môže zvrátiť k dobrému aj niektoré choroby. Možno sa vám to bude zdať trochu na hrane, ako by vám hovoril nejaký liečiteľ, ale v konečnom dôsledku vám aj táto informácia môže pomôcť k rozhodnutiu.Typickým typom je masívna drevostavba alebo zrub, ktoré vám môžu poskytnúť dokonalý komfort. Z hľadiska imunitného systému človeka poznáme celý rad prírodných látok, ktoré kladne pôsobí na jeho funkciu. Drevo nepochybne patrí medzi ne.
Niektorí ľudia dokonca veria v tajomnú mágiu stromov, ktorú prúdi kozmická energia. Celá stavba je potom ako biopoľa chrániaci človeka pred vplyvmi rôznych žiarenia.

Čo konkrétne si predstaviť pod pojmom zrubový obklad?
Jedná sa o materiál, ktorý sa veľmi často používa spolu s upravovanými masívne opracovanými kladami, ktoré sú zdraviu veľmi prospešné. Vhodné je doplnenie pomocou prírodnej izolácie na báze konope, ovčej vlny či drevitých vlákien. Samotné drevo môžeme ošetriť olejmi alebo voskami, aby sme zachovali čo najviac pozitívnych vlastností. Umelé materiály by sme mali radšej vynechať. Niektorí odborníci zaoberajúci sa napríklad ezoterikou ale neodporúčajú ani kovové spojovacie prvky.

krajina

Moderné obklady majú navyše kúzlo a nádych nostalgie. Dokážu dokonale imitovať nami milované drevenice. Hlavným materiálom je smrek. Funguje na princípe pera a drážky. Povrchu zostáva ale polo okrúhly tvar. Hodí sa ako pre interiér, tak pre exteriér. Navyše šetria váš čas i peniaze, ktoré v nich zostávajú. Budete mať krásny dom, v ktorom budete spokojní a šťastní.
Nebojte sa splniť si svoje sny aj vy!